• HOT DEAL
  • -40,00 zł
Agrotkanina przeciw chwastom 70G/㎡ - 0,8 x 100m

Agrotkanina ogrodnicza 70G/㎡ - 0,8 x 100m

Agrotkanina ogrodowa czarna - skuteczna mata antychwastowa do ogródków, ogrodów i szklarni.
Agrotkanina sprzedawana jest wyłącznie jako cała rolka 100m,
Posiadamy w sprzedaży kilka szerokości oraz grubości agrotkaniny. W innych ofertach znajdą Państwo również szpilki do mocowania agrotkaniny.

113,81 zł
73,81 zł

Najniższa cena produktu 99,99 zł z dnia 14.07.2024

1-2 dni
Produkt dostępny

Opis & Specyfikacja

Agrotkanina wykonana z wysokiej jakości materiałów syntetycznych (polipropylenu). Mocna i trwała tkanina, która znajdzie zastosowanie w ogrodnictwie jak i rolnictwie, świetnie sprawdzi się również przy ściółkowaniu.

Główną zaletą materiałów z których wykonana jest:

NAWOŻENIE: Agrotkanina i jej neutralność chemiczna dzięki czemu nie wpływa na pH gleby oraz nie ma potrzeby modyfikacji(zwiększania) dawek nawozów azotowych czy tez dodatkowego wapnowania. Agrotkanina dzięki swojej konstrukcji nie hamuje przenikania do gleby nawozów w przeciwieństwie od grubych warstw kory. Nawozy rozprowadzone na powierzchnie agrotkaniny przemieszczą się przez nią po rozpuszczeniu w kroplach pierwszego deszczu.

SPOKÓJ OD CHWASTÓW: Agrotkanina skutecznie sprawdza się w ściółkowaniu gleby, by poprawić warunki rozwoju roślin. Eliminując chwasty bez potrzeby korzystania ze środków chemicznych.

WILGOĆ: Stosowanie agrotkaniny ułatwia zachowanie optymalnej wilgotności gleby dzięki tej warstwie woda może przeniknąć lecz uniemożliwione jest parowanie. Sprawia to, że struktura ziemii pod agrotkaniną pozostaje wilgotna i pulchna sprzyjając łatwiejszemu rozwojowi korzeni  jak i dobrej kondycji roślin.

TEMPERATURA: Czarna agrotkanina zapewnia silniejsze ogrzewanie gleby w okresie wegetacji, co pozwala na wyższą aktywność systemu korzeniowego, lepsze pobieranie składników pokarmowych, a w konsekwencji lepszy wzrost roślin.

Ściółkowanie agrotkaniną zapewnia również oszczędność pracy oraz kosztów wynikających z faktu że nawet jednorazowe wyłożenie agrotkaniną pozwala na zaprzestanie opryskiwania herbicydami.

Polecane zastosowanie :
* w sadownictwie,
* przy pokrywaniu skarp,
* przy zakładaniu ogrodów i terenów zielonych,
* pod kamienie,korę i inne tego typu dekoracje,
* w uprawie truskawek,
* w uprawach kontenerowych i gruntowych,
* w szkółkarstwie drzew i krzewów ozdobnych,

Gramatura 70g/m²

Kod produktu
12274
EAN
5907564508926
Materiał
Polipropylen
Wymiary
0,8 x 100 m
Podobne produkty