Kociołek żeliwny emaliowany EMALIA RYBNIK 10l

Solidny kociołek marki Emalia Rybnik o pojemności 10l wykonany z najwyższej jakości żeliwa. Posiada 3 odkręcane nóżki oraz pokrywę z odpowietrznikiem. 

285,99 zł
Produkt dostępny

Opis & Specyfikacja

Kociołek myśliwski żeliwny Emalia Rybnik to gwarancja trwałości i jakości przez długi czas.

Wykonany z najwyższej jakości żeliwa, odpornego na wysokie temperatury. Wnętrze pokryte jest żaroodporną emalią, która chroni wnętrze kociołka oraz sprawia, że jest on jeszcze łatwiejszy w czyszczeniu (nie trzeba go impregnować po użyciu). Temperatura podczas gotowania jest równomiernie rozłożona dzięki czemu naczynie szybko się nagrzewa. Potrawy gotowane w kociołku mają niepowtarzalny smak, który przypadnie do gustu nawet profesjonalnemu szefowi kuchni.

Kociołek 10l - bardzo funkcjonalny i praktyczny.

Kociołek dzięki swojej pojemności (10 l) umożliwia przygotowanie potraw dla sporej grupy osób jednocześnie. Idealnie sprawdzi się podczas spotkań rodzinnych czy w gronie przyjaciół. Szczelna pokrywa pokryta emalią od wnętrza z otworami wentylacyjnymi znacznie przyśpiesza czas gotowania. Pokrywa jest zabezpieczona dodatkowym zaciskiem, dzięki czemu zawartość kociołka nie rozleje się. Dno kociołka ma trzy wysokie, stabilne nóżki, które można postawić na ziemi. Dodatkową zaletą jest możliwość demontażu nóżek. Ułatwi to transport, przechowywanie i rozpalanie ognia. Dzięki zastosowaniu powłoki emaliowej  czyszczenie kociołka jest dużo łatwiejsze oraz szybsze.

Zalecenia dotyczące użytkowania:

- kociołek jest już wypalony i jest gotowy do użycia

- po każdym użyciu kociołek należy umyć, 

- nie należy wlewać do rozgrzanego kociołka zimnej wody, gdyż może to spowodować pęknięcie żeliwa

- zaleca się używanie drewnianych łyżek oraz rękawic kuchennych

Zdarza się, że żeliwo zardzewieje – szczególnie, gdy leży nieużywane, w wilgotnym miejscu. Plamy rdzy łatwo wyczyścić pastą z soli lub wełną stalową, a następnie zabezpieczyć olejem.

Kod produktu
17436
EAN
5902645011074
Marka
Emalia Rybnik
Pojemność
10 L
Materiał
żeliwo
Szerokość
32 cm
Wysokość
27 cm
Waga produktu
17 kg
Produkty powiązane
  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło