Patelnia żeliwna grillowa JADWIGA EMALIA RYBNIK 26cm Emalia Rybnik - 1

Patelnia żeliwna grillowa EMALIA RYBNIK Jadwiga 26 cm

Patelnie żeliwne cechują się przede wszystkim doskonałym przewodnictwem ciepła. Materiał z którego został wykonany równomiernie rozprowadza ciepło po całej powierzchni garnka, wolno się rozgrzewa i wolno stygnie.

Przyrządzanie dań w żeliwnych naczyniach wpływa na jakość smażenia czy pieczenia. Różnią się od patelni aluminiowych, które nagrzewają się błyskawicznie i tak samo szybko stygną.

96,75 zł

Najniższa cena produktu 119,00 zł z dnia 23.05.2024

1-2 dni
Produkt dostępny

Opis & Specyfikacja

Patelnia żeliwna grillowa EMALIA RYBNIK Jadwiga 26 cm

Patelnia to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Jeżeli cenisz sobie wysoką jakość wykonania i chcesz przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki dla siebie i swojej rodziny, zachowując jednocześnie ich smak i wartości odżywcze wybierz nasza patelnię żeliwną JADWIGA. Wykonana została ona z odlewu płynnego żeliwa, które z zewnątrz pokryte zostało emaliowana powłoką.

Zalety patelni żeliwnej

Żeliwo jest stopem żelaza z węglem, które jest bardzo wytrzymałym, odpornym na wysoką temperaturę, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne materiałem. Naczynia z niego wykonane słyną z niebywałej trwałości, dlatego nie będą się zniekształcać i wybrzuszać. Są dobrym wyborem jeśli szukają Państwo naczyń na lata. Patelnia żeliwna jest także najzdrowsza do smażenia.

Żeliwo jest ciężkim materiałem (dlatego w używaniu takiej patelni potrzeba trochę wprawy i siły) ale dzięki temu też patelnia stabilnie stoi na kuchence. Żeliwo to także surowiec, który doskonale przewodzi ciepło - będzie się dłużej nagrzewać, ale także na długo utrzyma swoją temperaturę. Doskonale rozprowadza ciepło dlatego na takiej patelni potrawa będzie się równomiernie i zdecydowanie szybciej smażyć. Trzeba jednak uważać by nie fundować jej szoków temperaturowych, bo może prowadzić to do mikrouszkodzeń.

Patelnia grillowa charakteryzuje się karbowaną powierzchnią dna, która ułatwia odpowiednie odprowadzenie tłuszczu. Dzięki temu potrawy są mniej tłuste a tym samym zdrowsze. Dodatkowo wglądają jak ściągnięte z klasycznego grilla. Po bokach patelni umieszczono także wyprofilowane wgłębienia, które ułatwiają wylewanie nadmiaru płynów.

Ergonomiczna i wyprofilowana rączka świetnie leży w dłoni, zapewniając komfort użytkowania. Nie jest ona niczym powlekana, dlatego podczas używania należy uważać by się nie poparzyć.

Smaż smacznie i zdrowo na co dzień

Patelnia żeliwna JADWIGA przystosowana jest do intensywnego codziennego użytku, znajdzie szerokie zastosowanie w każdej kuchni. Możesz wykorzystać ją do wszystkiego w zależności od potrzeb - od smażenia ryb, mięsa, steków po grillowanie warzyw. Umożliwia przygotowanie posiłków przy minimalnym lub bardzo ograniczonym wykorzystaniu tłuszczy, pozwalając prowadzić zdrowy tryb życia. Przygotowane w niej danie możesz bezpośrednio podać na stół.

Z patelni można korzystać na wszystkich rodzajach kuchenek: gazowych, elektrycznych, halogenowych, ceramicznych i indukcyjnych a także do zapiekania w piekarniku.

Kod produktu
7512
EAN
5907564502993
Marka
Emalia Rybnik
Opakowanie
Opakowanie producenta
Kolor
szary
Długość
42,5 cm
Szerokość
28 cm
Wysokość
5,5 cm
Średnica
26 cm
Wymiary wewnętrzne dna
20 x 20 cm
Podobne produkty