Brytfanna żeliwna EMALIA RYBNIK Bona 4l Emalia Rybnik - 1

Brytfanna żeliwna EMALIA RYBNIK Bona 4l

Brytfanna żeliwna cechuje się przede wszystkim doskonałym przewodnictwem ciepła. Materiał z którego garnek został wykonany równomiernie rozprowadza ciepło po całej powierzchni, wolno się rozgrzewa i wolno stygnie. Stawiając brytfannę z gorącą potrawą na stole, masz pewność że jedzenie długo pozostanie ciepłe. Bez potrzeby dodatkowego podgrzewania.

195,11 zł

Najniższa cena produktu 239,99 zł z dnia 29.05.2024

1-2 dni
Produkt dostępny

Opis & Specyfikacja

Brytfanna żeliwna EMALIA RYBNIK Bona 4l

Brytfanna żeliwna z serii Bona o pojemności 4l. Wykonana z wysokiej jakości żeliwa. Naczynie doskonale sprawdzi się podczas przyrządzania potraw które wymagają długiego i wolnego gotowania jak gulasze, bigos czy duszone mięsa. Dania w niej przygotowane będą smakować o wiele lepiej a mięso rozpadnie się po dotknięciu widelcem.

Zaletą żeliwnej brytfanny jest jej wielofunkcyjność, możemy w niej gotować, dusić, podsmażać jak na patelni a także zapiekać dania w piekarniku a wszystko w jednym naczyniu. Naczynia żeliwne rozgrzewają się równomiernie do wysokich temperatur i bardzo długo utrzymują ciepło w przeciwieństwie do garnków ze stali czy aluminium. Nawet po dłuższym czasie potrawa pozostaje nadal ciepła i gotowa do spożycia, bez potrzeby podgrzewania. 

Brytfanna żeliwna to idealna propozycja dla miłośników tradycyjnych polskich dań. Dzięki jakości wykonania jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia. Posiada w zestawie pokrywę z wygodnym metalowym uchwytem. Pokrywa skutecznie zatrzymuję parę w środku garnka, dzięki temu potrawy są bardziej soczyste.   

Odpowiednie użytkowanie naczynia sprawi, że posłuży nam przez długie lata.

Może być używana w piekarniku, na wszystkich typach kuchenek i płytach indukcyjnych.


Zalecenia dotyczące użytkowania

- po każdym użyciu naczynie należy umyć, osuszyć oraz nasmarować wewnątrz olejem w celu jego zaimpregnowania. Nadmiar wytrzeć papierowym ręcznikiem.

- nie należy wlewać do rozgrzanego naczynia zimnej wody, gdyż może to spowodować pęknięcie żeliwa

- myć wodą bez dodatku detergentów, ponieważ detergenty mogą przeniknąć w głąb żeliwa i przedostawać się do potraw

- zaleca się używanie drewnianych łyżek oraz rękawic kuchennych

- zdarza się, że żeliwo rdzewieje – szczególnie gdy leży nieużywane, w wilgotnym miejscu, niewłaściwie zabezpieczone. Plamy rdzy łatwo wyczyścić pastą z soli lub wełną stalową a następnie zabezpieczyć olejem.

Rdza mogąca pojawić się w wyniku niewłaściwego użytkowania nie jest podstawą do reklamacji.

Kod produktu
7514
EAN
5907564503013
Marka
Emalia Rybnik
Opakowanie
karton
Szerokość
22 cm
Waga produktu
4,9 kg
Czyszczenie
Zalecane mycie ręczne
Rodzaj kuchenki
każdy
Wymiary wewnętrzne
28 x 20 x 10 cm
Wysokość bez pokrywy
10,5 cm
Wysokość całkowita
16 cm
Pojemność całkowita
4l
Długość całkowita
36 cm
Podobne produkty