Patelnie żeliwne

Gotowanie to pasja wielu, a dobrym jedzeniem cieszymy się wszyscy. Czy to w większym gronie, czy w pojedynkę, doceniamy symfonię smaków i łatwość przygotowania posiłków. Prawdziwym mistrzom kulinarnej sztuki potrzebne są odpowiednie narzędzia i akcesoria kuchenne. Jednym z nich jest z pewnością żeliwna patelnia.

Żeliwne patelnie znane są za swoją wyjątkową trwałość. Wysoko eksploatowane mogą służyć nam w kuchni przez wiele lat. Charakteryzuje je spory ciężar, jednak patelnie żeliwne doskonale przewodzą ciepło, nagrzewając się do bardzo wysokich temperatur, a także odporne są na wszelkie uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. W naszej ofercie posiadamy patelnie żeliwne grillowe, na których przyrządzimy warzywa, ryby oraz mięsa. Patelnie wyposażone są w nienagrzewające się rączki, co zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Wyjątkowe patelnie żeliwne znajdą Państwo w Prymus-AGD w najlepszych cenach. 

Aktywne filtry

Cena 40,64 zł

Patelnia żeliwna 20cm

Patelnia wykonana z bezpiecznego dla środowiska materiału. Niezwykle wytrzymała oraz odporna na obicia. Posiada solidny uchwyt, który można odpiąć.

Cena 48,77 zł

Patelnia żeliwna 24cm

Patelnia wykonana z bezpiecznego dla środowiska materiału. Niezwykle wytrzymała oraz odporna na obicia. Posiada solidny uchwyt, który można odpiąć.

Każdy kucharz wie, jak bardzo potrzebna okazać się może żeliwna patelnia. Przyrządzone na niej jedzenie smakuje zupełnie inaczej, niż to z jej zwykłego odpowiednika. Jest tak, dlatego, że żeliwo lepiej, niż inne materiały przewodzi i kumuluje w sobie ciepło. Nagrzewa się więc do wysokich temperatur, co nie tylko walnie przyśpiesza sam proces przyrządzania posiłku – ale wydobywa z niego smaki, które są nieosiągalne dla innych rodzajów patelni.

Czym charakteryzują się żeliwne patelnie?

Żeliwo to materiał znany ze swojej wyjątkowej twardości. Jest więc bardzo trwały. Poza tym doskonale przewodzi i kumuluje w sobie ciepło. Oznacza to, że żeliwo pozostaje nagrzane przez dłuższy okres, niż inne materiały. Ciepło rozprowadzane jest też równomiernie. Nic więc dziwnego, że wykonane z żeliwa patelnie – uchodzą nieraz za najlepsze na świecie. 

Powyższe cechy sprawiają, że nawet wysoko eksploatowana żeliwna patelnia może służyć nam w kuchni przez wiele długich lat. Co prawda bywają one bardzo ciężkie, ale zważywszy na wysoką wartość takiego produktu – nie ma to większego znaczenia.

Jakie patelnie żeliwne oferujemy?

Nasz sklep internetowy w swojej propozycji sprzedażowej posiada produkty legendarnej marki Emalia Rybnik. Jest ona na polskim rynku od lat. Praktycznie od zawsze cieszy się też wysoką renomą w kraju i poza jego granicami. Jej wyroby charakteryzują się często najwyższymi światowymi standardami i są – de facto – klasą samą w sobie.

W naszej ofercie posiadamy najróżniejsze patelnie żeliwne – na przykład te grillowe, na których odpowiednio usmażymy różnego rodzaju mięsiwa, ryby i warzywa. Wyposażone są one w nienagrzewające się rączki, co zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Uniwersalność patelni żeliwnych

W kuchni najbardziej przydatne są właśnie uniwersalne narzędzia, o wielorakim, różnorodnym przeznaczeniu. Taka właśnie jest żeliwna patelnia. Można smażyć na niej zarówno mięso, jak i wszystkie rodzaje warzyw. Efekt jest zawsze ten sam – i jest nim przepyszne, a także zdrowe jedzenie dla całej rodziny. Patelnie żeliwne są uniwersalne również dlatego, że mogą być używane na wszystkich typach kuchenek: zarówno tych gazowych, jak i elektrycznych, a także na płytach indukcyjnych i w piekarnikach.

Jak schudnąć dzięki patelnią żeliwnym?

Jak już wspomnieliśmy: żeliwo jest doskonałym materiałem do wyrobu patelni. Świetnie przenosi, na długo zachowuje i równomiernie rozprowadza ciepło. Przygotowywane posiłki nie przywierają więc do dna, ani ścianek żeliwnej patelni.

Można więc to wykorzystać smażąc na patelni żeliwnej z niewielką ilością oleju. Przygotowywane tak posiłki będą nie tylko bardziej smaczne i lekkostrawne. Co ważniejsze: zachowamy dzięki nim szczupłą, fit sylwetkę, zmniejszymy obecność cholesterolu w organizmie i wydatnie zniwelujemy szansę na pojawienie się chorób.

W ostatecznym rozrachunku żeliwne patelnie podsumować można jako doskonałej jakości naczynia, w których pokarm przygotowuje się szybko, a na niewielkiej ilości oleju jest znacznie zdrowszy, niż z ich standardowych odpowiedników. Odporne są na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i powodowane przez ciepłotę.

Zachęcamy więc Państwa do zapoznania się z szerokim wachlarzem wyboru patelni żeliwnych przygotowanym przez Prymus-AGD w najlepszych cenach.