Patelnie żeliwne

Gotowanie to pasja wielu, a dobrym jedzeniem cieszymy się wszyscy. Czy to w większym gronie, czy w pojedynkę, doceniamy symfonię smaków i łatwość przygotowania posiłków. Prawdziwym mistrzom kulinarnej sztuki potrzebne są odpowiednie narzędzia i akcesoria kuchenne. Jednym z nich jest z pewnością żeliwna patelnia.

Żeliwne patelnie znane są za swoją wyjątkową trwałość. Wysoko eksploatowane mogą służyć nam w kuchni przez wiele lat. Charakteryzuje je spory ciężar, jednak patelnie żeliwne doskonale przewodzą ciepło, nagrzewając się do bardzo wysokich temperatur, a także odporne są na wszelkie uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. W naszej ofercie posiadamy patelnie żeliwne grillowe, na których przyrządzimy warzywa, ryby oraz mięsa. Patelnie wyposażone są w nienagrzewające się rączki, co zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Wyjątkowe patelnie żeliwne znajdą Państwo w Prymus-AGD w najlepszych cenach. 

9 produktów.

Wyświetlanie 1-9 z 9 elementów

Aktywne filtry

Każdy kucharz wie, jak bardzo potrzebna okazać się może żeliwna patelnia. Przyrządzone na niej jedzenie smakuje zupełnie inaczej, niż to z jej zwykłego odpowiednika. Jest tak, dlatego, że żeliwo lepiej, niż inne materiały przewodzi i kumuluje w sobie ciepło. Nagrzewa się więc do wysokich temperatur, co nie tylko walnie przyśpiesza sam proces przyrządzania posiłku – ale wydobywa z niego smaki, które są nieosiągalne dla innych rodzajów patelni.

Czym charakteryzują się żeliwne patelnie?

Żeliwo to materiał znany ze swojej wyjątkowej twardości. Jest więc bardzo trwały. Poza tym doskonale przewodzi i kumuluje w sobie ciepło. Oznacza to, że żeliwo pozostaje nagrzane przez dłuższy okres, niż inne materiały. Ciepło rozprowadzane jest też równomiernie. Nic więc dziwnego, że wykonane z żeliwa patelnie – uchodzą nieraz za najlepsze na świecie. 

Powyższe cechy sprawiają, że nawet wysoko eksploatowana żeliwna patelnia może służyć nam w kuchni przez wiele długich lat. Co prawda bywają one bardzo ciężkie, ale zważywszy na wysoką wartość takiego produktu – nie ma to większego znaczenia.

Jakie patelnie żeliwne oferujemy?

Nasz sklep internetowy w swojej propozycji sprzedażowej posiada produkty legendarnej marki Emalia Rybnik. Jest ona na polskim rynku od lat. Praktycznie od zawsze cieszy się też wysoką renomą w kraju i poza jego granicami. Jej wyroby charakteryzują się często najwyższymi światowymi standardami i są – de facto – klasą samą w sobie.

W naszej ofercie posiadamy najróżniejsze patelnie żeliwne – na przykład te grillowe, na których odpowiednio usmażymy różnego rodzaju mięsiwa, ryby i warzywa. Wyposażone są one w nienagrzewające się rączki, co zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Uniwersalność patelni żeliwnych

W kuchni najbardziej przydatne są właśnie uniwersalne narzędzia, o wielorakim, różnorodnym przeznaczeniu. Taka właśnie jest żeliwna patelnia. Można smażyć na niej zarówno mięso, jak i wszystkie rodzaje warzyw. Efekt jest zawsze ten sam – i jest nim przepyszne, a także zdrowe jedzenie dla całej rodziny. Patelnie żeliwne są uniwersalne również dlatego, że mogą być używane na wszystkich typach kuchenek: zarówno tych gazowych, jak i elektrycznych, a także na płytach indukcyjnych i w piekarnikach.

Jak schudnąć dzięki patelnią żeliwnym?

Jak już wspomnieliśmy: żeliwo jest doskonałym materiałem do wyrobu patelni. Świetnie przenosi, na długo zachowuje i równomiernie rozprowadza ciepło. Przygotowywane posiłki nie przywierają więc do dna, ani ścianek żeliwnej patelni.

Można więc to wykorzystać smażąc na patelni żeliwnej z niewielką ilością oleju. Przygotowywane tak posiłki będą nie tylko bardziej smaczne i lekkostrawne. Co ważniejsze: zachowamy dzięki nim szczupłą, fit sylwetkę, zmniejszymy obecność cholesterolu w organizmie i wydatnie zniwelujemy szansę na pojawienie się chorób.

W ostatecznym rozrachunku żeliwne patelnie podsumować można jako doskonałej jakości naczynia, w których pokarm przygotowuje się szybko, a na niewielkiej ilości oleju jest znacznie zdrowszy, niż z ich standardowych odpowiedników. Odporne są na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i powodowane przez ciepłotę.

Zachęcamy więc Państwa do zapoznania się z szerokim wachlarzem wyboru patelni żeliwnych przygotowanym przez Prymus-AGD w najlepszych cenach.

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło