Maty i włókniny

Agrotkanina antychwastowa (zwana także matą szkółkarską lub tkaniną ściółkującą), to materiał skuteczny w eliminacji chwastów i poprawianiu warunków rozwoju roślin. Poprawia między innymi wilgotność gleby, przyczynia się do większej zdrowotności roślin, umożliwia cyrkulację powietrza oraz wzrostu plonów. 

Agrotkanina czarna wykonana jest z mocnych polipropylenowych nitek, które są odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Jest to produkt odporny na grzyby, pleśnie i uszkodzenia mechaniczne, a odpowiedni sposób tkania sprawia, że bez trudu przedostaje się przez nią woda i nawozy płynne.

11 produktów.

Wyświetlanie 1-11 z 11 elementów

Aktywne filtry

Agrotkanina czarna – mata do ściółkowania

Agrotkanina czarna nazywana też matą ściółkarską to produkt, który powinien być znany wszystkim ogrodnikom i rolnikom. Z jej pomocą można znacząco poprawić warunki rozwoju roślin, a jednocześnie oszczędzić sporo pracy spędzanego na walkę z chwastami. Agrotkanina czarna pozwala bowiem doskonale zapobiegać wzrostowi chwastów, a jednocześnie świetnie wpływa na stan gleby wokół roślin. Ściółkowanie pozwala bowiem podnieść temperaturę gruntu wokół rośliny oraz zapobiega szybkiemu parowaniu, dzięki czemu korzenie mają lepsze warunki do wzrostu i rozwoju. Chroniąc glebę przed wzrostem chwastów zapobiegamy również wysyceniu gleby ze składników odżywczych, z których w całości mogą czerpać uprawiane rośliny.

Agrotkanina czarna – różna gramatura i różne rozmiary

Agrotkanina czarna dostępna jest w różnych rozmiarach i gramaturze. Im wyższa gramatura, tym agrotkanina mocniejsza, a co za tym idzie – trwalsza. Rozmiar agrotkaniny dobrze jest dopasować do powierzchni, na której ma być ona układana. Wąskie i długie pasy agrotkaniny 0,8m doskonale nadadzą się do ściółkowania obok żywopłotu. Z kolei szeroki pasy agrotkaniny lepiej sprawdzą się na grządkach czy polach. Im lepiej dopasowany będzie rozmiar agrotkaniny do powierzchni, tym mniej będzie łączeń, a co za tym idzie mniej miejsc będących furtką do potencjalnego wzrostu chwastów.

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło