Kieliszki do czerwonego wina

Aby w pełni docenić bogactwo smaku i aromatu czerwonego wina, niezbędne jest podanie go w odpowiednim szkle. Każdy sommelier powie, że w dużej mierze to właśnie od dobrania kieliszka zależy to, jak będzie smakował trunek. My z kolei wiemy, że wygląd i kształt kieliszka ma wpływ także na samopoczucie osoby, która sączy z niego wino. 

Dlatego przedstawiamy Ci najpiękniejsze, eleganckie szkło znanych marek. To kilka wersji do wyboru, różniących się pojemnością i kształtem. Są wśród nich kieliszki gładkie i zdobione, a każdy pomaga odkryć głębię smaku i aromatu szlachetnego alkoholu. Idealnie leżą w dłoni, dlatego bez względu na to, czy siedzisz w fotelu czy na ogrodowym leżaku, picie będzie wygodne i przyjemne. 

Eleganckie kieliszki do czerwonego wina są niezbędnym elementem szklanej zastawy, jednak stanowią też ładną dekorację, którą warto wyeksponować na półce czy w kredensie. Dlatego nie zostawiaj ich zakupu przypadkowi, a skoncentruj się na naszych propozycjach, które bez wątpienia znajdą Twoje uznanie! 

Aktywne filtry

Jaki kształt ma idealny kieliszek do czerwonego wina?

Kształt kieliszka odgrywa kluczową rolę w degustacji wina. Kieliszki do czerwonego wina charakteryzują się szerokim, okrągłym kształtem, który pozwala winu oddychać i rozprzestrzeniać się, uwalniając pełnię owocowego aromatu. Otwarte ku górze brzegi kieliszka umożliwiają kierowanie wina wprost na środek języka, co pozwala lepiej wyczuć jego pełny smak. Długa nóżka z kolei sprawia, że ciepło naszych dłoni nie wpływa na ogrzewanie wina i trunek utrzymuje optymalna temperaturę. 

Jak widzisz, prawidłowo dobrany kieliszek do czerwonego wina ma ogromny wpływ na jakość i przyjemność płynącą z degustacji. 

Zestawy kieliszków do czerwonego wina

Oprócz pojedynczych kieliszków, na rynku dostępne są całe zestawy, które z pewnością przyciągną uwagę każdego miłośnika wina. Idealne na prezent czy uzupełnienie domowego barku są także zakupem korzystnym cenowo. Komplety składające się z 6 kieliszków do czerwonego wina są praktyczne i spójne pod względem pojemności czy designu. Bez wątpienia znajdziesz dla nich miejsce w swoim domu.

Najlepsze marki – Krosno i LAV

Kiedy myślisz o kieliszkach do wina, zwróć uwagę na produkty znanych i cenionych marek. Krosno to polska firma, której kieliszki od lat zdobywają uznanie miłośników wina na całym świecie. Jej produkty charakteryzują się doskonałym wykonaniem i eleganckim wyglądem, a w niektórych modelach także nowatorskim zdobieniem. 

Z kolei producent LAV w produkcji kieliszków sięga po dobre jakościowo szkło o wysokim stopniu przezroczystości, które wspaniale podkreśla i uwypukla kolor czerwonego wina.

Zamów swoje kieliszki do czerwonego wina!

Nie czekaj dłużej i zrób udane zakupy w naszym sklepie internetowym. Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem czerwonego wina, zainwestuj w odpowiednie kieliszki dostępne w asortymencie PrymusAGD. Stanowią one nie tylko dekorację Twojego stołu, ale także pozwalają Ci w pełni docenić każdy łyk wina czerwonego słodkiego lub wytrawnego. 

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło