• Wyprzedany
Patelnia żeliwna wok 30 cm

Patelnia żeliwna wok 30 cm

Patelnia żeliwna typu wok, o średnicy 30 cm. Pokryta zapobiegającą przywieraniu powłoką „plaster miodu”.

101,62 zł

Najniższa cena produktu 124,99 zł z dnia 24.04.2024

Wyprzedany

Opis & Specyfikacja

Wok to głęboka patelnia, która służy do szybkiego smażenia wieloskładnikowych potraw.

Patelnia wykonana została z wysokiej jakości żeliwa czyli stopu żelaza z węglem, które jest bardzo wytrzymałym i odpornym na korozję materiałem. Naczynia żeliwne są bardzo trwałe i najzdrowsze do smażenia.

Żeliwo jest ciężkim materiałem, dlatego w tej patelni jej ścianki zostały pocienione, przez co otrzymano produkt o ok. 50% lżejszy niż tradycyjne patelnie tego typu. Zmniejszona waga ułatwia posługiwanie się patelnią na co dzień. Grube dno pozwala na doskonałe przewodzenie i akumulację ciepła.

Od wewnątrz na dnie patelni znajdują się drobne tłoczenia, których struktura nawiązuje do struktury plastra miodu. Dodatkowo wewnątrz całość została pokryta powłoką nieprzywierającą. Taka budowa sprawia, że patelnia jest odporna na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne a potrawy nie przywierają do jej powierzchni.

Struktura „plastra miodu” pozwala na korzystanie z patelni przy minimalnym wykorzystaniu tłuszczu - olej równomiernie rozpływa się po całej powierzchni, dzięki czemu można ograniczyć jego zużycie. Tłuszcz praktycznie nie ma kontaktu ze smażoną potrawą, dzięki temu przygotowywane posiłki będą zdrowsze i smaczniejsze.

Patelnia w trakcie wytwarzania poddana została także procesowi azotowania - to proces łączenia żeliwa z azotem, wodorem oraz tlenem w bardzo wysokiej temperaturze. Pozwala to chronić żeliwo przed tworzeniem się naturalnej rdzy na powierzchni oraz zarysowaniami. Dzięki temu z pewnością posłuży w kuchni przez wiele lat.

Rączka patelni wykonana z jasnego drewna. Nie nagrzewa się a dzięki ergonomiczności i wyprofilowaniu świetnie leży w dłoni, zapewniając komfort użytkowania. Uchwyt w rączce pozwala na zawieszenie patelni, co ułatwia jej przechowywanie.

Można z niej korzystać na wszystkich rodzajach kuchenek: gazowych, elektrycznych, halogenowych, ceramicznych i indukcyjnych.

Łatwa w utrzymaniu w czystości.

głębokość patelni - 10 cm

Kod produktu
9911
EAN
5900810499542
Materiał
żeliwo + drewno
Długość
52 cm
Wysokość
8,5 cm
Średnica
30 cm
Waga produktu
2 kg
Czyszczenie
Zalecane mycie ręczne
Podobne produkty