• Wyprzedany
Patelnia żeliwna BONA EMALIA RYBNIK 26cm Emalia Rybnik - 1

Patelnia żeliwna EMALIA RYBNIK Bona 26 cm

Patelnia Bona marki Emalia Rybnik wykonana została z wysokiej jakości żeliwa. Jest trwała i solidna. Z nią przygotujesz smaczne i zdrowe potrawy dla całej rodziny.

72,36 zł

Najniższa cena produktu 89,00 zł z dnia 24.05.2024

Wyprzedany

Opis & Specyfikacja

Patelnia to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Jeżeli cenisz sobie wysoką jakość wykonania i chcesz przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki dla siebie i swojej rodziny, zachowując jednocześnie ich smak i wartości odżywcze wybierz nasza patelnię żeliwną BONA.

Zalety patelni żeliwnej

Żeliwo jest stopem żelaza z węglem, które jest bardzo wytrzymałym, odpornym na wysoką temperaturę, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne materiałem. Naczynia z niego wykonane słyną z niebywałej trwałości, dlatego nie będą się zniekształcać i wybrzuszać. Są dobrym wyborem jeśli szukają Państwo naczyń na lata. Patelnia żeliwna jest także najzdrowsza do smażenia.

Żeliwo jest ciężkim materiałem (dlatego w używaniu takiej patelni potrzeba trochę wprawy i siły) ale dzięki temu też patelnia stabilnie stoi na kuchence. Żeliwo to także surowiec, który doskonale przewodzi ciepło - będzie się dłużej nagrzewać, ale także na długo utrzyma swoją temperaturę. Doskonale rozprowadza ciepło dlatego na takiej patelni potrawa będzie się równomiernie i zdecydowanie szybciej smażyć. Trzeba jednak uważać by nie fundować jej szoków temperaturowych, bo może prowadzić to do mikrouszkodzeń.

Patelnia nie wymaga dużej ilości tłuszczu, dzięki czemu potrawy na niej przygotowane są zdrowsze. Po jej bokach umieszczono także wyprofilowane wgłębienia, które ułatwiają wylewanie nadmiaru płynów. Ergonomiczna i wyprofilowana rączka świetnie leży w dłoni, zapewniając komfort użytkowania. Nie jest ona niczym powlekana, dlatego podczas używania należy uważać by się nie poparzyć.

Smaż smacznie i zdrowo na co dzień

Patelnia żeliwna BONA przystosowana jest do intensywnego codziennego użytku, znajdzie szerokie zastosowanie w każdej kuchni. Możesz wykorzystać ją do wszystkiego w zależności od potrzeb - od smażenia ryb, mięsa, duszenia warzyw po usmażenie jajka. Umożliwia przygotowanie posiłków przy minimalnym lub bardzo ograniczonym wykorzystaniu tłuszczy, pozwalając prowadzić zdrowy tryb życia. Przygotowane w niej danie możesz bezpośrednio podać na stół.

Z patelni można korzystać na wszystkich rodzajach kuchenek: gazowych, elektrycznych, halogenowych, ceramicznych i indukcyjnych a także do zapiekania w piekarniku.

Kod produktu
7511
EAN
5907564503006
Marka
Emalia Rybnik
Opakowanie
Opakowanie producenta
Materiał
żeliwo
Kolor
czarny
Długość
41,5 cm
Średnica
26 cm
Głębokość
4 cm
Waga produktu
1,85 kg
Czyszczenie
Nie zaleca się mycia produktu w zmywarce
Rodzaj kuchenki
każdy
Średnica dna
21 cm
Piekarnik
tak
Podobne produkty